Parada Talentów uczniów szkół wieliszewskich
Parada Talentów uczniów szkół wieliszewskich
Urząd Gminy Wieliszew
Urząd Gminy Wieliszew
Zielona Szkoła - wizyta uczniów szkół wieliszewskich w Gdańsku
Zielona Szkoła - wizyta uczniów szkół wieliszewskich w Gdańsku

Jesteś tutaj:

Dyżury wakacyjne - zmienione zasady

Data: 18.05.2020 r., godz. 10.00    2886
Nowe zasady dotyczące przyjęć na dyżury wakacyjne.

Zmienione zasady dyżuru wakacyjnego.


Szanowni Państwo, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku rezygnujemy z tzw. dyżurów wakacyjnych dla wszystkich dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wieliszew.


Poszczególne przedszkola i szkoły prowadzące oddziały wychowania przedszkolnego będą pracowały przez jeden miesiąc wakacji i nie będą zapisywały dzieci z innych przedszkoli, by maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić
wychowankom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu.


Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji okres przerwy w funkcjonowaniu placówki dyrektorzy uzgodnią z radami rodziców. Przerwa jest niezbędna, by nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych, a gmina mogła wykonać niezbędne remonty.Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju ulegnie zmianie, możliwa jest modyfikacja dyżurów. Zapisów dokonują Państwo w placówce dziecka, zgodnie z procedurami przyjętymi przez szkołę/przedszkole w związku z ich funkcjonowaniem w dobie pandemii i ograniczeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEN. Liczymy na zrozumienie sytuacji, w jakiej wszyscy się znajdujemy.