Parada Talentów uczniów szkół wieliszewskich
Parada Talentów uczniów szkół wieliszewskich
Urząd Gminy Wieliszew
Urząd Gminy Wieliszew
Zielona Szkoła - wizyta uczniów szkół wieliszewskich w Gdańsku
Zielona Szkoła - wizyta uczniów szkół wieliszewskich w Gdańsku

Jesteś tutaj:

STRAJK W OŚWIACIE - AKTUALIZACJA 17 KWIETNIA 2019

Data: 17.04.2019 r., godz. 21.45    1641
W związku z rozpoczęciem przerwy świątecznej (dni wolne od zajęć dydaktycznych) podajemy informacje na temat aktualnej sytuacji w poszczególnych placówkach, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości zapewnienia opieki uczniom i wychowankom w dniach 18, 19, 23 kwietnia br.
PLACÓWKI OBJĘTE STRAJKIEM:

  • Przedszkole nr 1 w Wieliszewie – w miarę możliwości, dyżury będzie pełnił dyrektor, dzieci zabierają prowiant;
  • Przedszkole nr 2 Wieliszew - opiekę nad dziećmi będzie sprawował dyrektor placówki w godzinach 8.00-16.00. Rodzice tych dzieci proszeni są o przyniesienie prowiantu oraz o wcześniejszy kontakt telefoniczny;
  • Przedszkole Łajski – w miarę możliwości, dyżury będzie pełnił dyrektor;
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Wieliszewie - dyżur w godz. 7-13;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II - opieka dla niewielkiej liczby uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych w godzinach 8:00 - 13:00. Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał skorzystać z tej formy, prosimy o informację z zaznaczeniem orientacyjnego czasu pobytu dziecka w placówce poprzez dziennik elektroniczny lub na adres mailowy szkoły sp2@wieliszew.pl, szkoła nie zapewni wyżywienia;
  • Szkoła Podstawowa im. B Sokoła w Olszewnicy Starej – brak możliwości zapewnienia opieki;
  • Szkoła Podstawowa im. S. Moniuszki w Łajskach - brak możliwości zapewnienia opieki;
  • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie - szkoła może zapewnić zajęcia opiekuńcze – bez wyżywienia - dla maksymalnie 25 uczniów w godzinach 08:00 - 12:00, z wyjątkiem 23.04 – brak możliwości zapewnienia opieki;
  • LO Komornica – 18 kwietnia brak możliwości zapewnienia opieki; 19 i 23 – brak informacji na tę chwilę; staramy się doprowadzić do klasyfikacji uczniów i zapewnienia możliwości zdawania matury;
Placówki niestrajkujące: Przedszkole Samorządowe w Janówku, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Janówku

W dniach 18 kwietnia i 23 kwietnia opieka będzie zapewniona w Domu Wiejskim w Olszewnicy Starej w godz. 7-16 (+/- kwadrans na dojazdy z pracy).

Ponadto rodzice korzystający na czas strajku z miejsc w placówkach niepublicznych mogą korzystać z nich do czasu całkowitego zakończenia akcji protestacyjnej w placówce macierzystej dziecka i otwarcia placówki w godzinach jej pracy (najczęściej 6.30-17).

Informujemy jednocześnie, że egzaminy gimnazjalne i egzaminy uczniów klas VIII odbyły się w zaplanowanym terminie. Dziękuję serdecznie za pomoc Dyrektorom: Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliszewie, Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie i Szkoły Podstawowej w Janówku oraz Dyrektorowi Ośrodka Kultury, Dyrektorom Przedszkoli w Wieliszewie i Łajskach, Proboszczowi Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Nauczycielom - Emerytom, jak i tym, którzy byli w gotowości, gdyby zespoły nadzorujące należało uzupełnić: pracownikom Urzędu Gminy Wieliszew oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliszewie.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy i apelujemy do Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla postulatów strajkujących pracowników oświaty.
O zmianach sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco. Prosimy śledzić również strony internetowe oraz FB poszczególnych placówek.
                                                                                                Paweł Kownacki - Wójt Gminy Wieliszew 
                                                                                                Jacek Banaszek, dyrektor Centrum Usług Wspólnych